börja hos oss
Alla som är intresserade av att börja i Action Athletics anmäler sitt intresse genom att fylla i ett av formulären nedan. Klicka för att läsa mer: träningslag - tävlingsförberedande lag - tävlingslag.
Vi hör av oss när det finns en ledig plats i ett lag. Vår målsättning är att kunna erbjuda alla intresserade en plats i vår förening, men i vissa åldersgrupper är det extra populärt och vi kan inte ta in alla med en gång. Däremot har vi ingen längre kö - vi brukar kunna erbjuda en plats inom ett år.
Just nu är våra yngsta aktiva födda 2015, men vi kommer ta emot aktiva födda 2016 till höstterminen 2023. Om ditt barn är yngre än så går det bra att fylla i en intresseanmälan ändå. När vi öppnar upp för yngre kontaktar vi de som har anmält sig tidigare.